Даниела Бобева, бивш вицепремиер: Използваме еврото, за да развихрим националния нихилизъм

“Използваме еврото, за да развихрим националния нихилизъм”. Това заяви в предаването “120 минути” бившият вицепремиер Даниела Бобева, преподавател по икономика и финанси.

По повод въвеждането на еврото тя посочи, че има редица лъжи – например тази, че България не покрива критериите, а влиза с връзки.

Друга лъжа, по думите ѝ, е паралелът на България с Гърция и евентуалният фалит.

“Ние нямаме нищо общо с Гърция. Ние сме във валутен борд, спазваме много стриктно принципите му”, заяви тя.

Линк към БТВ.